
Uit een analyse van ruim 25.000 ingevulde WK-poules bij Intikkertje blijkt dat deelnemers Frankrijk en Spanje zien als de grootste favorieten voor de wereldtitel. Toch valt vooral het vertrouwen in het Nederlands elftal op.
Hoewel bookmakers Oranje slechts op plek 8 plaatsen, staat Nederland bij deelnemers op plek 3 als mogelijke wereldkampioen.
Frankrijk en Spanje bovenaan bij WK-poules
De data laat een duidelijke top zien onder deelnemers:
- Frankrijk: 34,1% ziet het land als wereldkampioen
- Spanje: 30,8% favoriet bij deelnemers
- Nederland: opvallend op plek 3
Opvallend is dat bookmakers een andere volgorde hanteren, waarbij Frankrijk en Spanje ook hoog staan, maar in omgekeerde rangorde.
Oranje populairder dan bij bookmakers
Nederland wijkt duidelijk af van de marktverwachting. Waar bookmakers Oranje op plek 8 zetten, zijn deelnemers een stuk optimistischer.
Toch betekent dit niet dat er massaal geloof is in een wereldtitel:
- Slechts 7,8% kiest Nederland als wereldkampioen
- 39,1% verwacht uitschakeling in de kwartfinale
Het beeld is vooral: veel sympathie en vertrouwen, maar beperkt geloof in de eindzege.
Sterk vertrouwen in groepsfase van Nederland
In de groepsfase verwachten deelnemers juist veel van Oranje:
- 77% verwacht winst tegen Japan
- 85% verwacht winst tegen Zweden
- 97% verwacht winst tegen Tunesië
Deelnemers tonen daarmee veel vertrouwen in een sterke start van het toernooi.
Verschil tussen verwachting en realiteit
De resultaten laten zien dat deelnemers zich niet alleen laten leiden door statistiek of bookmakers, maar ook door emotie, hoop en nationale trots.
Engeland en andere landen minder populair bij deelnemers
Niet alleen Nederland wijkt af van de bookmakers. Ook Engeland wordt anders beoordeeld:
- Bookmakers: Engeland op plek 3
- Deelnemers: Engeland op plek 7
Oranje strandt volgens meeste deelnemers in kwartfinale
De meest gekozen eindbestemming voor Nederland is de kwartfinale (39,1%). Daarmee is er wel vertrouwen in een degelijk toernooi, maar geen massale verwachting van een finaleplek.
Vrouwen zien vaker stunt van Curaçao
Opvallend is het verschil tussen mannen en vrouwen in voorspellingen voor verrassingen.
- 40,7% van de vrouwen verwacht dat Curaçao de groepsfase overleeft
- 19,3% van de mannen deelt dat vertrouwen
Over de WK-poule van Intikkertje
De WK-poule is gratis te spelen via Intikkertje. Deelnemers voorspellen wedstrijden en beantwoorden extra vragen zoals wie wereldkampioen wordt en hoe ver Nederland komt.
Er is een prijzenpot van €4.000. Daarnaast is er een voorspelhulp voor minder ervaren spelers en kunnen deelnemers eigen poules aanmaken voor vrienden, familie of collega’s.




Plaats een reactie