Dossier Mastenbroek

Nieuwsblog door journalist en radiomaker Martijn Mastenbroek

Policja poszukuje wędkarzy z Ypenburgu Orlando Boldewijn mieszkał z matką, bratem i siostrą w Rotterdamie-Noord i był ambitnym, optymistycznym studentem o wzroście prawie dwóch metrów. Był na ostatnim roku dwujęzycznego HAVO i uczęszczał do szkolnego teatru.

Orlando regularnie odwiedzał portale randkowe i aplikacje do umawiania się na randki. Również ‪w niedzielę wieczorem‬, 18 lutego umówił się na spotkanie. Mial je w Hadze , gdzie jechał tego wieczoru metrem (Randstadrail) i tramwajem. Mężczyzna, z którym miał spotkanie, wysadził go o godzinie 23.00 w dzielnicy Ypenburg w Hadze. Oczywiście, policja rozmawiała z tym człowiekiem. Mówi, że wysadził Orlanda tego wieczoru obok podstawowej przy Böttgerwater. Stamtąd Orlando miał wrócić do Rotterdamu komunikacją miejską. Ale nigdy tam nie dotarł.

Orlando przez tydzień zaginiony. Matka Orlanda bardzo się martwiła i natychmiast zgłosiła zaginięcie syna następnego dnia. Kolejny tydzień rodzina i przyjaciele spędzili w strachu lecz pełni nadziei. Po tygodniu policja otrzymuje anonimową wskazówkę, która wydawała się tak wiarygodna, że w poniedziałek 26 lutego rozpoczęła się akcja poszukiwawcza w kanale Böttgerwater w Hadze. Nurkowie szukają śladów Orlando. Tego wieczoru zdarzyło się, to czego wszyscy bali się najbardziej.

Na wysepce około 25 metrów od brzegu, znaleziono ciało Orlanda. Jak znalazło się tam ciało, jest do tej pory niewiadome. Policja uważa, że w okolicy Böttgerwater w Hadze, w nocy lub pare godzin po wysadzeniu Orlando musiało się coś wydarzyć, przez co poniósł smierć. Policja nadal bada okoliczności zdarzenia. Na razie policja chciała by się dowiedzieć, kto widział Orlando w niedziele wieczorem 18 lutego. Na zdjęciach można zobaczyć co Orlando miał na sobie tego wieczoru.

Orlando był dość zauważalny ze względu na swój wzrost. Tego wieczoru mial czarne spodnie, czarne buty z białymi podeszwami i czarny płaszcz przeciwdeszczowy (Parke). W tym stroju można go było zobaczyć gdzieś w dzielnicy Ypenburg w Hadze, a konkretnie w Böttgerwater. Mógł też być w towarzystwie kogoś. Böttgerwater jest popularnym miejscem dla wędkarzy, nawet zimą. Policja wie od świadków, że grupa rybaków była tam również w ‪niedzielę wieczorem‬ naprzeciwko miejsca, w którym zostało znalezione ciało Orlando.

Policja chciałaby porozmawiać z tymi ludźmi, nawet jeśli sądzą, że nie widzieli nic szczególnego. A także z innymi ludźmi, którzy byli w tym miejscu w tą niedzielną noc lub w przeciągu następnego tygodnia i myślą, że widzieli lub usłyszeli coś szczególnego, policja prosi o kontakt. Jeżeli widziałeś coś szczególnego, zadzwoń na policję pod numer ‪0900-8844‬.


In het onderzoek naar de dood van de zeventienjarige Orlando Boldewijn in de Haagse wijk Ypenburg, is de politie nog steeds op zoek naar een groepje vissers die op zondag 18 februari aan het vissen was bij de Blauwe Loper aan de Böttgerwater.

Vandaag bereikte mij het nieuws dat er mogelijk ook regelmatig wordt gevist door mannen met een Oost-Europese, dan wel Poolse nationaliteit. Mogelijk hebben zij de getuigenoproep volledig gemist. Ik heb daarom met behulp van een Facebookgroep het officiële persbericht van de politie vakkundig laten vertalen. Mijn speciale dank gaat uit naar Szymon Rogalski voor het razendsnelle vertaalwerk!

Een gedachte over “Policja poszukuje wędkarzy z Ypenburgu

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: