
Foto: Jurriaan Brobbel
Na een renovatieperiode van tweeënhalf jaar heeft Hare Majesteit Koningin Máxima op 2 april de vernieuwde boulevard van Scheveningen officieel heropend. De boulevard is toegankelijker, groener en toekomstbestendig gemaakt.
De feestelijke oplevering, vlak voor het Paasweekend, werd omlijst door een dansoptreden van de Dutch Don’t Dance Division (DDDD) en muziek van studenten van het Koninklijk Conservatorium.
Strandgangers kunnen nu genieten van een tien meter bredere boulevard tussen De Pier en museum Beelden aan Zee. Ook is de boulevard groener een heeft hij een nieuwe inrichting. Ter hoogte van het Kurhaus ligt nu een brede trap die de boulevard en het strand direct verbindt en zorgt voor een wijds uitzicht.
Ook is het historische monument Leger en Vloot zorgvuldig verplaatst naar een nieuwe, prominente locatie. Ook buiten het zicht is de boulevard klaar voor de toekomst: Onder het straatwerk zijn innovatieve oplossingen aangebracht, zoals systemen voor duurzame regenwateropvang.
Klaas Verschuure, wethouder Stedelijke Ontwikkeling: “Al ruim tweehonderd jaar weten badgasten ons prachtige Scheveningen te vinden. En wat mij betreft houden we dat zo de komende tweehonderd jaar. En daarna. Ik ben ontzettend dankbaar voor al die mensen die zich de afgelopen jaren letterlijk in het zweet hebben gewerkt. Door weer en wind: van 39 graden tot -7. Dit is een boulevard om trots op te zijn.”
Gavin van Boekel, CFO Koninklijke Heijmans: “Elke dag zagen we hier duizenden mensen langslopen: gezinnen, ondernemers, strandliefhebbers. Juist daarom wilden we een boulevard realiseren die ruimte geeft en bijdraagt aan een gezonde, aantrekkelijke leefomgeving. Dat we dit samen hebben bereikt terwijl Scheveningen openbleef en met minimale overlast, maakt me trots.”
Officiële opening met betrokkenen
Hare Majesteit de Koningin heeft de boulevard onder grote belangstelling geopend. Voorafgaand aan de openingshandeling ontmoette Koningin Máxima vertegenwoordigers van de badplaats, Koninklijke Heijmans en de gemeente Den Haag. Na een toespraak van burgemeester Jan van Zanen volgden een video over de bouw van het project en een gedicht van de Scheveningse dichter Esther van Haren. Tijdens een rondgang sprak de koningin met betrokkenen bij de renovatie en met strandondernemers die gedurende de bouw actief zijn gebleven.

Foto: Arnaud Roelofsz
Op het stranddeel voor het Kurhaus vond het officiële openingsmoment plaats. Op de treden van de nieuwe trap voerde de Dutch Don’t Dance Division hier een speciale dansvoorstelling op. Aansluitend konden bezoekers deelnemen aan een symposium over het monument Leger en Vloot.
Martin Wörfsdörfer, voorzitter van de vereniging van strandexploitanten: “Een zonnige start. De strandtenten staan net anders, meer uit elkaar, waardoor je overal top-uitzicht op de zee hebt. Er staan mooie bankjes en verlichting, en natuurlijk is er die trap voor het Kurhaus. Daar zie je de oude grandeur echt terug. Zoals altijd staan we in de strandtenten met open armen klaar om de bezoekers met een lekker hapje en drankje te ontvangen.”
Voor het publiek: nieuwe ruimte voor evenementen
Met de verbrede boulevard is meer ruimte ontstaan voor meer publieksevenementen. De aftrap volgt op zaterdag 18 en zondag 19 april met het gratis KidsFest aan Zee. Daarna staan onder meer een Haagse Vrijheidsmaaltijd, de European Robotic League en Aircooled Scheveningen op het programma. Ook worden regelmatig muziekoptredens georganiseerd op de boulevard.
Het volledige programma is te vinden op denhaag.com/nl/aanzee.




Plaats een reactie