
Stiekem een extra biljet pakken bij Monopoly of alvast op je kaartje spieken tijdens 30 Seconds: 25,8% van de Zuid-Hollanders speelt weleens vals tijdens een gezelschapsspel. Inwoners van Zuid-Holland blijken hierin geen uitzondering, het percentage komt namelijk precies overeen met het landelijk gemiddelde. Dit en meer blijkt uit onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl, die samen met Panel Inzicht 1.600 Nederlanders vroeg naar hun spelletjesrituelen én de grootste irritaties aan tafel.
Ruim een kwart van de Zuid-Hollanders sjoemelt weleens met de spelregels: 34,1% van de mannen doet het, tegenover 17,7% van de vrouwen. Mannen trekken dan ook liever niet aan het kortste eind: 45,8% noemt zichzelf een slechte verliezer, vergeleken met 38,2% van de vrouwen.
Dit zijn de grootste irritaties tijdens spelletjes
Gezelschapsspelletjes zijn hét recept voor gezelligheid en plezier, al lopen de irritaties soms hoog op. De grootste boosdoener? Medespelers die niet netjes met het spel omgaan. Denk aan kaarten buigen, speelstukken met vettige vingers aanraken of onderdelen slordig behandelen. De top 5 irritaties in Zuid-Holland is:
- Niet zuinig omgaan met het spel: 92,6%
- Afleiding door telefoons: 90,1%
- Onvoorbereid spelen: 86,6%
- Vroeg opgeven: 85,2%
- Spelregels betwisten: 83%
In tegenstelling tot slechte verliezers, komen overenthousiaste winnaars er nog relatief goed vanaf: ‘slechts’ 59,5% stoort zich eraan wanneer een medespeler opschept over de overwinning.
Gezelschapsspelletjes nog altijd in trek
Gezelschapsspelletjes blijven een vaste favoriet in Zuid-Hollandse huishoudens. Bijna twee derde (65,8%) speelt minstens één keer per maand, en 30,1% zelfs wekelijks.
Tijdens de feestdagen en op vakantie blijken we extra competitief: meer dan 80% doet dan weleens mee aan een spelletje. Vooral klassiekers zoals Rummikub, Monopoly, Yahtzee en Scrabble zijn vaste favorieten tijdens een gezellige spelmiddag of -avond.




Plaats een reactie