
In het nieuwe MAX-programma “De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt” treedt presentator Huub Stapel in de voetsporen van Cornelis en Johan de Witt. De gebroeders De Witt reisden in de 17e eeuw twee jaar lang door Frankrijk en Engeland.
Hun ervaringen in het buitenland bepaalden later hoe zij ons land zouden leiden. Van deze reis bleven hun dag- en kasboeken bewaard, en Huub Stapel reist haast vier eeuwen later de broers achterna. “De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt” is te zien vanaf zondag 8 september om 20.20 uur bij MAX op NPO 2.
Twee invloedrijke broers uit de Nederlandse geschiedenis, Johan en Cornelis de Witt, reisden op jonge leeftijd twee jaar kriskras door Frankrijk en Engeland. Ze legden tijdens deze reis meer dan zesduizend kilometer af. Hun ervaringen in het buitenland waren bepalend voor hoe zij later ons land, toen nog een republiek, zouden leiden. Vier eeuwen later volgt Huub Stapel het spoor van de broers, met hun dag- en kasboek in de hand en gesteund door de verhalen van kenners.
In hun dag- en kasboeken noteerden Johan en Cornelis wat ze dag voor dag en kilometer voor kilometer deden. Van Parijs tot Londen en van snikhete stranden tot besneeuwde bergtoppen: het was een studietrip en levensbepalende les in kijken, handelen en luisteren.
De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt
Vanaf zondag 8 september Om 20.20 uur bij MAX op NPO 2 Presentatie: Huub Stapel. MAX-programma’s terugkijken of -luisteren? Ga naar NPO Start.




Plaats een reactie