D-reizen (85%) en Corendon (84%) zijn de bekendste touroperators van Nederland. Nederlanders zien reclame van touroperators voornamelijk op TV (39%) en internet (19%). TUI Nederland heeft de hoogste spontane naamsbekendheid (55%). Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Touroperators, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 7.000 Nederlanders.

D-reizen en Corendon hoogste naamsbekendheid
Bijna alle Nederlanders (97%) kennen minimaal één touroperator. D-reizen (85%) en Corendon (84%) hebben de hoogste geholpen naamsbekendheid (1) van alle touroperators. De naamsbekendheid van TUI Nederland (82%) volgt kort daarop. Daarna komen Sunweb met 80% en ANWB Reizen met 75%. Elf touroperators hebben een geholpen naamsbekendheid die hoger dan gemiddeld (20%) is.

TV belangrijkste reclamekanaal touroperators
Maar liefst 69% van Nederland heeft minstens één reclame van een touroperator gezien. TV is met 39% het belangrijkste reclamekanaal voor touroperators. Internet heeft een bereik van 19%. Verder ziet 11% reclame via social media en via e-mail. Gedrukte reclame zoals advertenties in kranten (6%), tijdschriften (5%) of via de brievenbus (2%) hebben een kleiner bereik. Hetzelfde geldt voor buitenreclame (4%) en commercials op de radio (3%).

TUI Nederland hoogste spontane naamsbekendheid
Het is opvallend dat de top vijf geholpen naamsbekendheid anders is dan de top vijf spontane naamsbekendheid. De spontane naamsbekendheid van TUI Nederland (55%) is het hoogst van alle touroperators. Op ruime afstand volgen Corendon (29%), D-reizen (21%), Sunweb (20%) en Oad Touroperating (5%). Slechts 4% noemt ANWB Reizen spontaan. Nederlanders associëren deze partij dus niet direct met een touroperator.

Over Multiscope
Multiscope is een specialist in online marktonderzoek. We ondersteunen bedrijven en organisaties bij het nemen van de juiste beslissingen door middel van online panels, marktrapporten en innovatieve onderzoeksoplossingen.

De resultaten in dit persbericht komen uit de Nationale Benchmark Touroperators, een grootschalig onderzoek naar reclame, naamsbekendheid, bezoek, besteding, NPS en loyaliteit in de Nederlandse markt voor touroperators. In het onderzoek zijn 7.179 respondenten van 18 jaar en ouder ondervraagd, representatief voor de Nederlandse bevolking.


Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

Trending